Członkowie Rady i Zarządu Fundacji podpisali dokumenty rejestracyjne Fundacji

W dniu 27 listopada 2018 r. przedstawiciele Rodziny Oflagu 64 podpisali w Warszawie dokumenty ustanawiające Polsko-Amerykańską Fundację Upamiętnienia Obozów Jenieckich w Szubinie. Wśród sygnatariuszy dokumentów znaleźli się Fundator Cynthia Burgess (córka byłego jeńca Oflagu 64, podporucznika Wilbura Sharpe'a), Susanna Connaughton (córka byłego jeńca Oflagu 64, podporucznika Seymoura Boltena) i Mariusz Winiecki, badacz historii miejscowych obozów jenieckich w Szubinie. W podpisaniu aktu notarialnego uczestniczyli również: Wojciech Peterek (adwokat), Andrzej Zawieska (doradca ekonomiczny Fundacji) oraz Glenn Burgess (zięć byłego jeńca Wilbura Sharpe’a). Następnie dokumenty rejestracyjne Fundacji zostały przekazane do właściwego sądu w Bydgoszczy.

W dalszej części dnia członkowie Rady i Zarządu Fundacji spotkali się z attaché kulturalnym  Ambasady USA Scottem Whitmore, który podzielił się cennymi spostrzeżeniami i zaoferował swoje wsparcie w przyszłości.

Proces rejestracji Fundacji zakończył się 11 kwietnia 2019 r., postanowieniem Sądu Rejonowego w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego o wpisaniu Fundacji do KRS. Od tego momentu zgodnie ze statutem Fundacja może realizować działalność edukacyjną i kulturalną upowszechniającą historię jeńców wojennych przetrzymywanych w obozach w Szubinie, a jej najważniejszą misją będzie wsparcie budowy Muzeum Obozów Jenieckich w Szubinie.

Kolejne kroki obejmują powołanie w Stanach Zjednoczonych organizacji non-profit 501(c)(3) o nazwie “Friends of Oflag 64,. Inc.”, która będzie wspierać misję Fundacji oraz gromadzenie artefaktów dla przyszłego Muzeum.

   

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza zgodę użytkownika.
Czytaj więcej… Akceptuję