Amerykańskie Igrzyska Sportplatzu Oflagu 64

22 września 2018 r. polskie drużyny upamiętniły działalność jeńców Oflagu 64 za drutami, grając mecze pokazowe baseballu i futbolu amerykańskiego.

W pobliżu stała ciekawa wystawa plakatów stworzonych przez uczniów miejscowej szkoły. Plakaty ilustrowały wyobrażenia uczniów o tym, jak musiało wyglądać życie jeńców wojennych w obozach.

Po pokazie gry w football amerykański członek amerykańskiego stowarzyszenia Rodzina Oflagu 64, były jeniec, kapitan Donald Stewart w podziękowaniu za udział w Igrzyskach wręczył Medal Honoru w footballu amerykańskim polskiemu trenerowi i jego drużynie (KS Bydgoszcz Archers).

Amerykańska delegacja rozdała uczestnikom zawodów studentom i urzędnikom miejskim pamiątkowe monety rozgrywek Sportplatz. Monety i wyjątkowy prezent piłkarski przygotował Pat Waters, syn byłego jeńca podpułkownika Johna K. Watersa. Wielu mieszkańców Szubina przybyło, by cieszyć się wydarzeniami tego dnia, demonstrując jednocześnie nieustający lokalny entuzjazm dla utworzenia Muzeum Obozów Jenieckich w Szubinie.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki internetowej oznacza zgodę użytkownika.
Czytaj więcej… Akceptuję